Logo Szkolenia Efekt

Czy nam kamerzysta na ślub?

Zatrudnienie kamerzysty i fotografa ślubnego z samej nazwy jest rozwiązaniem wybieranym coraz częściej. Nic innego, w obrębie przynosi konkretne korzyści: pomaga zaoszczędzić czas, działalność i pieniądze. Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, co dobrze zyskujesz przyjmując się na pakiet 2 w 1.

Gdy zaczynasz planować ślub, szybko składa się, że lista zadań do zrozumienia ciągnie się bardziej, niż najzwyklejsza książka świata. Jednocześnie żadnego momentu nie można pominąć. Bo co, panna młoda pojawi się przed ołtarzem bez sukni? Wesele odbędzie się w ciszy? Obrączki tworzą się same kupić? Nie – każdy moment ślubu wymaga istnieć oczywiście zaplanowany. Z dodatkowej części, na studium wcale nie jest wystarczająco więcej czasu. Zadanie goni zadanie, termin goni termin. Nawet mistrzów organizacji może dostać stres, czy wyrobią się ze każdym. Choćby spośród obecnego warunku z początku daje się szukać firmy, która zaoferuje usługi kamerzysty i fotografa jednocześnie. Obecnie sporo przedsiębiorstw oferuje takie pakiety. Oszczędność etapu jest mocna.

Z czego zatem powstaje? Wybór dobrego kamerzysty lub fotografa ślubnego to czasochłonny proces. Po pierwsze, większość par przegląda portfolio wykonawców, by zaznajomić się ze językiem każdego specjalisty. Może stanowić ale tak, że zdjęcia najbardziej oklaskiwanego fotografa partnera w części teraz nie będą uzupełniać się w nasze gusta. Szukając od razu duetu, portfolio patrzymy na tej tejże stronie. To znaczy mniej wyszukiwania, klikania, meandrowania między zakładkami… Istotne jest jeszcze to, że współpracujący ze sobą twórcy zazwyczaj mają nieco podobny styl. Dzięki temu ich praktyki nie wychodzą z zupełnie różnych artystycznie światów. Nie tworzy ryzyka, że zdjęcia będą wytworzone z dopłatą niebieskiego filtra, a film w ciepłej sepii. A toż pewnie odrobinę zabawnie wyglądać podczas rodzinnego oglądania pamiątki ze ślubu. Możesz stanowić odporny, że jeśli spodoba Ciż się klimat zdjęć robionych przez fotografa, tak samo będzie w sukcesu realizatora filmu ślubnego.

Wybór kamerzysty i fotografa z samej firmy oszczędza więcej czasu przy formalnościach. Zamiast dwóch spotkań wstępnych dokonuje się jedno, raz przyjmuje się umowę, raz potrzeba sprawdzić, czy wykonawcy mają przyzwolenie na filmowanie/fotografowanie podczas liturgii, itp. To rzeczywiście o dużo mniej spotkań, działań i wycieczek po mieście.


Potrafisz te zdjęcia, gdzie przyciąga uwagę tak zwany mistrz drugiego planu, a nie fotografowana osoba? Wkurzyłbyś się, jeśli takim „mistrzem” był kamerzysta wynajęty do uwiecznienia twojego ślubu? Tak, my jeszcze! I wtedy zapewne ważny powód, dla którego warto zdecydować się na zgrany zespół współpracujących ze sobą na co dzień fachowców.

Bo w toku ślubu jest jak w życiu. Innym można przeszkadzać, nie wpadać w podróż, albo nawzajem się wspierać. Zasada jest taka, że często współpracujący ze sobą realizatorzy filmów ślubnych na widać nie będą psuć sobie nawzajem szyków. Nie będą walczyć o odpowiedniejsze kadry czy światło, bo grają do jakiejś bramki. Wiele razy słyszeliśmy o sytuacjach (a nawet stanowili ich świadkami), gdy kamerzysta partner i fotograf rywalizowali ze sobą. To wprawdzie przejaw braku profesjonalizmu, jednak daje się. Efekt? Gorsza jakość realizacji.

Osoby działające ze sobą na co dzień znają zachowania i system pracy swoich partnerów. Mają wypracowaną dynamikę współpracy. Nie wymagają znajdować szczegółów, nie czekają na „jakoś to będzie”. Dzięki temu mężczyzna prawdopodobnie stanowić odporny, że fotograf nie zepsuje kamerzyście filmowania wzruszającej przysięgi małżeńskiej (i dokładnie vice versa).

Zgrany zespół po prostu wspomaga się wzajemnie podczas samej realizacji. W rezultacie co dwie głowy, toż nie jedna. Przedyskutowanie pewnych elementów pracy jest naprawdę odświeżające! Mimo że fachowcy mogą pochwalić się znają i praktyką, często o zapytać współpracownika jak on odczuwa dane pomieszczenie w kadrze.

Zgrana drużyna wspólnie przezwycięża też przeciwności, a one znają pojawić się nawet przy najodpowiedniejszej formy. Chodzi o prozę życia – awarie, kłopoty ze sprzętem (a też niestety sprowadzają się chociażby w sukcesu najlepszych kamer i układów), ogarnięciem logistyki… Wsparcie partnera istnieje w takich wypadkach nieocenione. Redukuje stres, a dodatkowo pozwala niezauważalnie przejść przez każdy kryzys bez angażowania żadnych postronnych osób.

Ponadto, zespół powstający z tej samej nazwy wie, że działa do jakiejś bramki. Nie umie zezwolić sobie na fuszerkę. Reputację składa się latami, a łatwo traci. Choćby spośród obecnego czynnika, para fotograf-kamerzysta wzajemnie się motywuje, a czasem nawet pilnuje jakości pracy drugiej części.

Pakiet film i zwolnienia z wesela oznacza niższą wartość!
Nie wolno zapomnieć o najbardziej prozaicznej, ale bardzo ważnej spraw. Zatrudnienie fotografa i kamerzysty ślubnego z samej firmy oznacza zazwyczaj niższą cenę. Nie odda się ukryć, że przy tworzeniu wesela stanowi to mówienie. Młoda para jest jednak mnóstwo wydatków, czasem na zabawy weselne stawia się wręcz pożyczki. Nawet przy mniejszych weselach budżet zazwyczaj rozciąga się do ścian możliwości, gdyż wszystko wydaje się priorytetem. W celu ślub to jedyny spośród najważniejszych dni w mieszkaniu mężczyznę i wszystek chce, by był wspaniały.

W sukcesu zlecenia realizacji filmu i zdjęć osobom z samej firmy, klient zachowuje pieniądze w portfelu bez obaw o poziom wykonania. Oszczędności nie wynikają z słabszej jakości usługi czy jej ilości. Chodzi jednak o koszty na sytuacji takie jak dojazd, koszt prowadzenia kampanii gospodarczej, czasem oraz dzielenie części sprzętu i siedzenia w chmurze, gdzie są przechowywane kopie zapasowe materiału.

Jak że, są to role, którymi użytkownik nie musi zaprzątać sobie głowy. Nie gromadzi się tutaj na potrzebach tak ważnych gdy na przykład etap realizacji czy zabezpieczenie materiału.

Oraz kiedy zatem robi w zestawie Alpha Creation?


W Alpha Creation jesteśmy zgranym zespołem. Pracujemy razem z wielu lat a stanowimy za sobą ogrom różnego rodzaju projektów. Mamy odpowiedni, nowoczesny gust, nasze zdjęcia i obrazy są tworzone z wyczuciem. Powracając do nich za kilka lat na widać nie poczujecie, że się zestarzały.

Przede każdym jednak uwielbiamy pracę podczas ślubów! To faktycznie coś dobrego. Są całe cudownych emocji, a przy tym jakiś ślub to jedyna, wspaniała historia. Filmowanie i fotografowanie ślubów nigdy się nam nie nudzi.

Jeśli rozważasz zatrudnienie naszego układu powinieneś wiedzieć, że wykorzystujemy się nie tylko ślubami. Jednakże w ostatnim punkcie piszemy o pracy przy pracach weselnych, tylko nie można zapomnieć, że doświadczenie innego sposobu również nadaje się przy produkcji reportaży z najważniejszego dnia w utrzymaniu pary młodej. Tworzy na różne pozycje i wydaje swobodę twórczą.

Przykłady? Kręcenie teledysków muzycznych umożliwia nam z wyczuciem tworzyć dynamiczne klipy ślubne. Reportaże fotograficzne i reportaże wideo z zabaw w Szczecinie nauczyły nas robić w zatłoczonych przestrzeniach i pomagać nawzajem w szukaniu najlepszych ujęć. Materiały reklamowe i wizerunkowe rozwijają swoją troska o najmniejsze szczegóły…

Dzięki wielkiemu doświadczeniu i wykonaniu dziesiątek reportaży ślubnych możemy funkcjonować w wyjątkowo złożonych warunkach. Nie wyjątkowe nam są przeszkody, dzikie imprezy, a nawet awarie sprzętu – posiadamy to przepracowane i wiemy, że w świecie takie przeciwności są skłonniejsze do przezwyciężenia. Wzajemnie się pilnujemy i zachęcamy. Lata zgody ze sobą całkowicie eliminują u nas stres, to bez wahania możemy przeznaczyć młodej parze realizację najwyższej jakości.


Oraz co, jeśli jesteście już zaklepanego fotografa/kamerzystę i dziwicie się nad zatrudnieniem jednego z nas? Bez obaw! Ponieważ takie rzeczy sprowadzają się często, jesteśmy do ostatniego przyzwyczajeni… Cechuje nas otwartość i zawsze potrafimy się dogadać z drugimi wykonawcami tak, by żaden temat nie stracił na jakości. Wszystko po to, aby mogli po latach powracać do niego z przyjemnością.

Pomimo to, zawsze doradzamy zatrudnienie całego systemu. Po prostu trudno nam wymienić wady takiego podejścia. W kontekście całych przygotowań zatrudnienie firmy kompleksowo realizującej reportaże ze ślubu niesie wymierne zalet również popularniejszy spokój ducha. 
Sprawdź swoją możliwość filmowania ślubów i spytaj o wolny czas na ten lub nowy rok. Możesz się skontaktować poprzez stronę, e-mail lub telefonicznie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia!

 

Więcej informacji: https://alphacreation.pl/kamerzysta-i-fotograf-slubny/